Drodzy Czytelnicy,

na blogu zazwyczaj koncentrujemy się głównie na kwestiach finansowych oraz geopolitycznych, ale jako Independent Trader bardzo mocno siedzimy także w kwestiach podatkowych. Dużo o tym nie pisałem, ale wyłącznie na bazie moich dwóch wywiadów poświęconych podatkom utworzyliśmy dla naszych klientów ponad 190 spółek w Estonii, UK, Singapurze i Wyoming. Do tej pory marketing praktycznie u nas leżał, gdyż 80% klientów przychodziło z polecenia, ale czas to uporządkować. 

W tym celu stworzyliśmy stronę www.jaknieplacicpodatkow.pl, na której zamieściliśmy ogrom informacji nt. tego, co robimy. 

W dużym skrócie: 

  • Otwieramy spółki w 4 jurysdykcjach (z których sam korzystam), piąta w przygotowaniu. W każdym z krajów współpracujemy z biurem księgowym, doradcami podatkowymi oraz kancelariami prawnymi.
     
  • Gdy klient otwiera u nas spółkę, zapewniamy biuro księgowe, reprezentowanie przed urzędami, adres dla spółki oraz przygotowujemy sprawozdania finansowe.
     
  • W każdej jurysdykcji mamy do dyspozycji sprawdzonych doradców podatkowych.
     
  • Przed podjęciem jakichkolwiek działań analizujemy sytuację prawną klienta. Jest to o tyle ważne, że będąc polskim obywatelem spoczywają na nas rożne obowiązki prawno-podatkowe. Efekt jest taki, że założenie spółki w typowym raju podatkowym, jak Nevis czy na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nie rozwiąże żadnych problemów, a wręcz bardzo skomplikuje nam życie. 
     
  • Każdy z klientów przed założeniem spółki dowiaduje się, na jakie przepisy należy zwracać uwagę, by biznes był prowadzony zgodnie z przepisami kraju rezydencji podatkowej, przepisami międzynarodowymi oraz przepisami kraju, w którym spółka ma siedzibę.
     
  • Doradzamy w zakresie zmiany rezydencji podatkowej osoby fizycznej. Czymś naturalnym jest dzisiaj fizyczna zmiana miejsca zamieszkania oraz przeniesienie majątku osobistego do innych jurysdykcji.
     
  • Oferujemy usługę alertów podatkowych, dzięki czemu klienci są zawsze na bieżąco ze zmianami w prawie. Ostatecznie świat zmierza w kierunku uszczelnienia systemów podatkowych, musimy więc stale monitorować sytuację, aby nie łamać zmieniających się przepisów, lecz się do nich dostosowywać.
     

Generalnie, skupiamy się tylko na jurysdykcjach, które realnie i zgodnie z prawem optymalizują obciążenia podatkowe naszych klientów. Nie oferujemy jurysdykcji z „czarnych list” czy oczywistych rajów podatkowych, jak kilka znanych kancelarii z Warszawy, gdyż będąc polskim rezydentem podatkowym tego typu spółki są traktowane jako zagraniczna jednostka kontrolowana. Efekt jest taki, że zgodnie z polskimi przepisami polski właściciel spółki musi płacić 19% podatku od jej dochodów. Przykre, ale nie wiedział o tym żaden z klientów owych kancelarii, który do nas trafił, aby wyprowadzić jego sytuację na prostą.

Zawsze byłem i będę zwolennikiem kreatywnego korzystania z prawa, ale nie jego łamania licząc na to, że sprawa nie wyjdzie na jaw.

Jeżeli jesteście zainteresowani tematem lub macie jakiekolwiek pytania możecie skontaktować się z Mateuszem Tomczykiem (mateusz.tomczyk@jaknieplacicpodatkow.pl) - szefem działu planowania podatkowego lub po prostu przyjść na jego wykład na Invest Cuffs w Krakowie w najbliższą sobotę o 16:00. Zapisy pod www.investcuffs.pl.

Abstrahując od kwestii związanych z podatkami, od kilku miesięcy zajmujemy się także pozyskiwaniem licencji dla spółek zagranicznych m.in. z branży krypto pod kantory czy giełdy krypto, ICO oraz ETO. Jako jedni z niewielu na świecie jesteśmy w stanie zdobyć licencje na prowadzenie giełdy tokenów udziałowych (Security Token Exchange).

Więcej szczegółów na stronie www.jaknieplacicpodatkow.pl.


Trader21

PS. Mam do Was prośbę - w komentarzach zostawiamy miejsce na pytania dotyczące podatków, a dyskusję na pozostałe tematy kontynuujemy pod poprzednim artykułem.