Drodzy Czytelnicy,

jesienią 2022 roku doszło do bardzo ciekawej sytuacji na rynku srebra. Metal oficjalnie był w bardzo atrakcyjnej cenie (18-20 USD za uncję czyli ok. 90 zł), ale jego zakup wcale nie był taki łatwy. Producenci odmawiali dostaw (poza tymi już zakontraktowanymi), a dealerzy narzucali spore marże, o ile w ogóle mieli srebro w magazynach.

Następnie srebro wyraźnie odbiło, a popyt spadł, więc sytuacja się uspokoiła. W ostatnich tygodniach mamy wręcz do czynienia z zupełną ciszą - srebro ponownie jest niemal tak tanie jak w październiku, ale z dostępnością nie ma problemu.

Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja z jesieni mocno dała nam do myślenia i postanowiliśmy uważnie przeanalizować rynek srebra. W ten sposób powstał obszerny raport, w którym opisaliśmy:

• niedobory srebra, które dały o sobie znać w 2022 roku,

• zachowanie ceny metalu w okresach wysokiej inflacji (lata 70-te oraz początek XX w.),

• perspektywy dla popytu i podaży na tym rynku aż do 2030 roku,

• szybko kurczące się zapasy srebra na giełdzie w USA,

• utrudnienia występujące przy produkcji metalu.

Jednocześnie na początku raportu przedstawiliśmy też wyliczenia, które są najlepszym dowodem na to jak silnie zdołowane jest obecnie srebro. Czy to oznacza, że cena metalu za chwilę wystrzeli? Nie, ale jego potencjał do spadku jest bardzo mocno ograniczony. Dlatego też stanowi ciekawą opcję dla cierpliwych, długoterminowych inwestorów. Tym bardziej, że popyt na srebro będzie coraz większy.

Na końcu opracowania znalazła się informacja o tym, w jaki sposób można inwestować srebro oraz jakie wady i zalety ma każde z tych rozwiązań.

Aby pobrać raport, kliknijcie w poniższy baner.

 

Independent Trader Team

 

P.S. Wraz z początkiem marca, w ofercie Metali Lokacyjnych pojawiło się więcej produktów objętych specjalnym kodem rabatowym „trader21”. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.